I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Image Alt

Strategie skalowania sieci

Strategie skalowania sieci franczyzowych

Jak skalować biznes franczyzodawcy i franczyzobiorcy i osiągać zyskowne wzrosty?

Stwórz strategię skalowania swojej franczyzy

Na bazie pracy doradczej z Zarządami Spółek oraz doświadczeń przedsiębiorcy-franczyzodawcy, Monika Ferreira stworzyła autorską metodykę budowania trwałych, skalowalnych systemów franczyzowych. To nowa jakość franczyz — wyższy, zaawansowany poziom know-how oparty na trzech, głównych filarach: strategii, edukacji i technologii.

Wypracowanie Architektury Modelu Franczyzy to jeden z pierwszych etapów procesu doradczego. Polega na ramowym ustawieniu modelu tak, aby jak najlepiej wspierał realizację celów strategicznych (szereg decyzji strategicznych do podjęcia, wybór między miękką i twardą franczyzą).

Tu następuje definicja wszystkich obszarów zagadnień na podstawie autorskich CANVAS Doradcy oraz dodatkowych, bardziej szczegółowych CANVAS. Powstaje także Model Operacyjny i Strategiczny Model Edukacji w sieci.

Program budowania systemów franczyzowych jest dla Was jeśli:

w systemie franczyzy widzicie szansę na dalszy, zyskowny rozwój organizacji,
szukacie sposobów na przezwyciężenie barier wzrostu,
chcecie efektywniej powielać rozwiązania centralne na rynkach lokalnych,
czujecie potrzebę skuteczniejszego skalowania wiedzy wewnątrz struktur organizacji.

Etapy ramowego procesu doradczego

Etap 0. Wywiad strategiczny z Kadrą Zarządzającą: zrozumienie biznesu, faza analityczna
Etap 1. Strategia skalowania
Etap 2. Architektura Modelu Franczyzy
Etap 3. Model Finansowy
Etap 4. Strategiczny model marketingu
Etap 5. Model kultury organizacyjnej
Etap 6. Go2Market

Jak stać się dobrze poukładaną siecią w modelu Franczyza 2.0?

Budując system franczyzowy w modelu Franczyza 2.0, bazujemy na założeniach strategii wzrostu organizacji franczyzodawcy (przyszłego operatora sieci), tj. jego podstawowej strategii biznesowej. – Franczyza jest tzw. „poprzez” do realizacji strategii biznesowej.

Pracując nad modelem franczyzy w procesie doradczym, zakładamy zbudowanie systemowo ułożonej zwinnej organizacji, która ma zdolność powielalności i generowania zyskownych wzrostów.

Chodzi o rozwijanie sieci, w której franczyzobiorcy mogą budować bezpieczeństwo finansowe dla siebie i swoich rodzin.

2.0

Sieci, z którymi współpracowaliśmy:

Proces doradczy prowadzi Monika Ferreira

Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy, Autorka Projektu Franczyza 2.0 i powstającej książki „Strategie skalowania sieci franczyzowych”

Posiada doświadczenie w środowisku korporacyjnym sieci retail, zarządzając działami zakupów na poziomie centralnym. Przedsiębiorczyni na rynku sieci franczyzowych – ponad 11-letnie doświadczenie w budowaniu własnego biznesu w modelu franczyzowym, zakończonego udaną transakcją sprzedaży inwestorowi branżowemu – Grupie PWN.

W ramach wcześniejszych doświadczeń przedsiębiorczych stworzyła autorską metodę nauczania języków obcych MAŁA LINGUA, która wyróżniona została przez MEN i Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności European Language Label za jakość i innowację w nauczaniu. Autorka książek i publikacji z zakresu nauki języków obcych. Finalistka w konkursie Bizneswomen Roku 2015, w kategorii „Moja Firma”.

i'gs

W czym jeszcze pomagamy?

Zostaw nam wiadomość

    Akceptuję warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strategic Consulting Monika Ferreira, prowadząca praktykę  strategicznego doradztwa franczyzowego pod marką I'GS In Good Strategy, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.