I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

My Franchise 2.0
Jak wybrać dla siebie dobrą franczyzę?

Strefa Kandydata na Franczyzobiorcę

Dobrze jest wiedzieć, o co zapytać i jak diagnozować atrakcyjność modelu franczyzy. – I tu nie chodzi o to, że sieć powie, że jest „wsparcie marketingowe i stała opieka i doradztwo” i to znaczy, że dobrze. – To jest dość ogólne i nie wystarczy Ci, jako Kandydatowi do kompletnej oceny jej potencjału rynkowego. I do oceny, czy w długim terminie, jako Franczyzobiorca, zbudujesz trwały biznes we franczyzie i będziesz mógł, jako lokalny biznes, rosnąć zyskownie.

MF-avatar-new-_1_

Monika Ferreira, Founding Partner, Autorka Projektu Franczyza 2.0

i'gs

W ekosystemie Franczyza 2.0 pomagamy Kandydatom na Franczyzobiorców dobrze zrozumieć, wybrać i dopasować dla siebie franczyzę

Poznaj narzędzia, które pomogą Ci zrozumieć, które franczyzy na rynku spełnią Twoje ambicje, cele życiowe i finansowe. Wybierz dla siebie dobrą franczyzę, aby się rozwijać przedsiębiorczo, spełniać się po ludzku, budować markę osobistą lokalnego przedsiębiorcy i jako biznes rosnąć zyskownie!

Konsultacje

Konsultacje

Konsultacje dla Franczyzobiorców z Moniką Ferreria

Webinaria

Webinaria

Webinaria My Franchise 2.0. z przedstawicielami Sieci, Franczyzobiorców i Biznesu

Darmowe materiały

Pobierz 6 cech Franczyzobiorcy 2.0

Darmowe materiały, które pomogą Ci opracować Twoją indywidualną podróż franczyzobiorcy

Twoja Podróż Franczyzobiorcy

My Franchise
2.0

Sprawdź, jak dołączyć do Sieci, którą bez namysłu nazwiesz My Franchise 2.0!

Konsultacja dla Kandydatów na Franczyzobiorców

Wybierz dla siebie dobrą franczyzę ze wsparciem Moniki Ferreira

10 kroków, czyli jak pracujemy podczas konsultacji dla Franczyzobiorcy

(1) RYNEK: Pokażemy Ci, jak „chodzi” rynek franczyzy i jakie są różnice w zakresie tzw. propozycji wartości dla Franczyzobiorców między różnymi sieciami;

(2) MODEL: Poznasz model dobrej sieci typu Franczyza 2.0, która umie konkurować w nowej ekonomii;

(3) SYSTEM: Przygotujesz się do zadawania właściwych pytań Franczyzodawcy, aby ocenić potencjał rynkowy Sieci – nie tylko „ile na tym zarobię”, ale przede wszystkim, jak poukładany swój System, abyś Ty, jako Franczyzobiorca potrafił z niego skorzystać (wyjdziesz z check listą);

(4) TRANSFER KNOW HOW: Dowiesz się, dlaczego franczyza to nie tylko umowa franczyzy i marka ale przede wszystkim obietnica ciągłego transferu know how (jak sprawdzić, czy Sieć Ci to zapewni i dlaczego to jest ważne);

(5) EKONOMIKA JEDNOSTKI: Dowiesz się, jak ocenić ekonomikę jednostki franczyzowej i Twoje ryzyka;

(6) UMOWA: Dowiesz się, jakie są największe pułapki w umowie franczyzy i czym jest tzw. Dokument Informacyjny;

(7) WYBÓR: Pomożemy Ci w wyborze Sieci najlepiej dopasowanej do Twojego profilu, potrzeb i aspiracji;

(8) PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: Dowiesz się, jak rozwijać swoją przedsiębiorczość Franczyzobiorcy 2.0;

(9) KULTURA: Podpowiemy, jak zapytać o kulturę organizacyjną, aby było dobrze;

I co najważniejsze!

(10) TWOJA OSOBISTA AMBICJA: Zmapujesz Twoje przewagi konkurencyjne i przygotujesz Twoją osobistą strategię The Startup Of You, aby projekt franczyzowy stał się Twoją nową fascynującą podróżą zawodową w kierunku odważnego i autentycznego życia.

Poszukujesz dla Siebie Dobrej Franczyzy?

Jesteś z korporacji i chcesz rozpocząć własny biznes?

A może jesteś przedsiębiorcą, który chce iść krok dalej pod znaną marką, zamiast sam?

A może jesteś młodą Mamą, która szuka nowego projektu zawodowego?

Albo Inwestorem, który chce zarządzać strategicznie rozwojem biznesu i nie angażować się operacyjnie … ?

Sprawdź, jak dołączyć do Sieci, którą bez namysłu nazwiesz My Franchise 2.0!

 

Gdy jako Kandydat szukasz dla siebie franczyzy, nie patrz tylko na to „kto JEST”, ale „JAK jest”.

 

Jako Doradca Strategiczny i Ekspert w rynku franczyzy niezmiennie pokazuję perspektywę JAK (z)budowane są i rozwijane dobre franczyzy. Skorzystaj z mojego doświadczenia i uniknij nietrafionych decyzji. Franczyza, to wybór Twojego przedsiębiorczego lifestyle!

Podczas procesu zmapujesz Swoje przewagi konkurencyjne i przygotujesz osobistą strategię The Startup Of You, aby projekt franczyzowy stał się Twoją nową fascynującą podróżą zawodową w kierunku odważnego i autentycznego życia.

Konsultacje dla kandydatów na franczyzobiorców prowadzi Monika Ferreira

Od 15 lat pomagam przedsiębiorcom i spółkom, którzy rozwijają swój biznes w oparciu o model franczyzy. W rezultacie moich doświadczeń, najpierw jako Franczyzodawca, potem jako CEO po sprzedaży biznesu inwestorowi branżowemu, a teraz jako Doradca, stworzyłam program strategicznego i organizacyjnego rozwoju sieci franczyzowych Franczyza 2.0 Partners, oparty na mojej autorskiej metodyce budowania systemów sieciowych Franczyza 2.0.

Dzięki programowi mogę teraz pomagać sieciom w tworzeniu efektywnych organizacji franczyzowych i warunków współpracy opartych na kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości. Zależy mi, aby dzięki zdolności uczenia się, wszyscy, zarówno jako sieć, jak i pojedynczy franczyzobiorcy, przedsiębiorcy, menedżerowie stawali się 2.0 i umieli konkurować i rozwijać zyskowny biznes nowej ekonomii.

Monika Ferrieria

Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Autorka Projektu Franczyza 2.0 i książki „Strategie skalowania sieci franczyzowych”.

A teraz zaprojektuj Twoją Podróż Franczyzobiorcy

Mało kto pomyśli, że #franczyza to doświadczenie emocjonalne. A te emocje bezpośrednio wpływają na sposób prowadzenia biznesu przez franczyzobiorców. Mindset wpływa na efektywność operacyjną sieci. – To sposób myślenia robi różnicę dla Twoich rezultatów. Ale dlaczego? – No bo franczyza jest przede wszystkim o ludziach. – Zarządzanie nie jest przecież o kierowaniu ludźmi, a o (z)angażowaniu, a obsługa klienta nie jest o transakcjach a o do-świadczeniu i #PeopleConnections. Podobnie zarządzanie franczyzą jest o uruchamianiu w ludziach poczucia, że to to oni są Factor X, tak żeby chcieli z pasją to poczuć, zaangażować serce i zrobić wynik.

Mówimy, że aby dobrze wybrać dla siebie franczyzę, skutecznie w niej funkcjonować i zwiększać skalę swojego biznesu, warto zaangażować się w 5 etapowy proces: (1) Przygotowanie (2) Zrozumienie (3) Wybór (4) Rozwój (5) Egzekucja. Następnie stwórz swoją mapę rozwoju „Twoja podróż Franczyzobiorcy”.

Poznaj 5 etapowy proces My Franchise 2.0 – Moja Podróż Franczyzobiorcy

ETAP 1 – PRZYGOTOWANIE

Zmapowanie Twoich konkurencyjnych przewag i przygotowanie Twojej osobistej strategii The Startup Of You.

ETAP 2 – ZROZUMIENIE

Zrozumienie rynku franczyzy, poznanie propozycji wartości różnych sieci franczyzowych i wybranie takiej sieci, która pomoże Ci konkurować na naszym lokalnym rynku.

ETAP 3 – WYBÓR

Zadawanie dobrych pytań – nie tylko „ile na tym zarobię”, ale przede wszystkim o to, jak jest poukładany biznes i czy organizacja sieci jest dojrzała.

ETAP 4 – ROZWÓJ

Ścieżka rozwoju Twojej przedsiębiorczości – co dalej, gdy już jesteś w sieci? Jak tym pokierować? Jak zaplanować ścieżkę, aby monetyzować działania przedsiębiorcze?

ETAP 5 – EGZEKUCJA

Co i jak egzekwować od Franczyzodawcy, żeby z powodzeniem prowadzić własny biznes na licencji i na nim zarabiać?

Darmowe materiały, które pomogą Ci opracować Twoją indywidualną podróż franczyzobiorcy

Pobierz za darmo materiał 6 cech Franczyzobiorcy 2.0 i zaplanuj swoją podróż w głąb franczyzy!

Rozwój

Wiedza to Twój strategiczny zasób - jest niezbywalna!

Nie każda Franczyza umożliwi Ci spełnienie Twoich ambicji, purpose i celów finansowych. Budowanie i prowadzenie dobrej franczyzy jest trudne. Na rynku franczyzy sporo jednak nieświadomości i niedojrzałości organizacyjnej… A tymczasem źródła trwałych wyników firm tkwią we wnętrzu firmy i są przewidywalne. A we franczyzie to rozwój Człowieka jest głównym czynnikiem tworzenia wartości i główną składową tzw. wewnętrznej gry strategicznej. Jak wybrać dla siebie dobrą franczyzę, aby się rozwijać przedsiębiorczo, spełniać się po ludzku, budować markę osobistą lokalnego przedsiębiorcy i jako biznes rosnąć zyskownie?

Kolejny odcinek webinarium już w Listopadzie 2023!

Premierowy odcinek

#01 – Październik 2023 – Moja Podróż Franczyzobiorcy

▶ Wojciech Kiestrzyń, CEO Sklepy Komfort S.A.
▶ Orest Zahrodskyy, CEO Lviv Croissants Polska
▶ Robert Więckowski, Franczyzobiorca New York Pizza Department
▶ Dorota Rymaszewska, CEO hiPets
▶ Jolanta Szczygielska, Dyrektor Rozwoju ENATA BREAD, Gorąco Polecam. Smaki z piekarni