I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Kim jesteśmy?

Witaj w przestrzeni mojej praktyki doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Franczyza 2.0.

Super, że jesteś tutaj i że ciekawi Cię nasza ekspertyza.

i'gs
trojkat

Nazywam się Monika Ferreira i moją misją jest demokratyzowanie Innowacji Franczyzy – Razem z Partnerami pomagamy globalnej branży franczyzowej i firmom wzrostu rosnąć i konkurować dzięki Innowacji Franczyzy.

Czym jest Innowacja Franczyzy i jak ją praktykować?

Praktyka Innowacji Franczyzy, to umiejętność ciągłego generowania nowych rozwiązań strategicznych, organizacyjnych, systemowych, zarządczych, technologicznych,testowania ich i skutecznego wycofywania tych, które nie służą franczyzie, nie przynoszą rezultatów a generują biurokrację. Nie tak dużo sieci i firm rozwijających dopiero model franczyzy to potrafi. Praktyka Innowacji Franczyzy pozwoli Twojej firmie rozwinąć kulturę współtworzenia i wykorzystania potencjału przedsiębiorczości franczyzobiorców do zbudowania trwałego systemu franczyzowego, w którym ludzie realizują swoje osobiste ambicje, life purpose i cele finansowe.

Franczyza 2.0

Jak działamy?

W mojej codziennej praktyce doradczej pracuję z Przedsiębiorcami, Zarządami, Menedżerami nad budowaniem i rozwijaniem doskonale poukładanych organizacyjnie systemów sieciowych, które mają zdolność powielalności na rynkach lokalnych franczyzobiorców (z ang. repeatability) – zwinnego dzielenia się know-how z partnerami franczyzowymi. W takich sieciach zarówno franczyzodawca jak i franczyzobiorca skaluje swój biznes i zarabia.

f01ab3bd-50bf-4187-9f05-a529b28e3845

Specjalizujemy się w doradztwie strategicznym, strategicznym doradztwie franczyzowym dla sieci franczyzowych i tzw. Firm Wzrostu.

Pomagamy sieciom franczyzowym i Firmom Wzrostu w budowaniu strategii skalowania, transformacji systemów franczyzowych i przygotowywaniu ich Organizacji do praktyki Innowacji Franczyzy (to doskonały sposób konkurowania w zmieniającym się otoczenia biznesu, jak działasz we franczyzie).

Wspieramy organizacje franczyzowe w rozwijaniu modeli strategicznej transformacyjnej edukacji, która pomaga w realizacji przedsiębiorczości i celów biznesu. To sposób na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w sieci przez cały okres obowiązywania umowy oraz sposób na dotrzymanie obietnicy wpisanej we franczyzie.

Pracuję z wykorzystaniem autorskiego modelu do budowania sieci franczyzowych Franczyza 2.0. Strategia, Edukacja, Technologia.
Dzięki temu podejściu nasi klienci są nastawieni na budowanie wartości swojej marki franczyzowej i wartości całego biznesu i chętnie sięgają po rozwój przynajmniej 20-30% rok do roku.

Ekosystem Franczyza 2.0

Razem z naszymi Partnerami Strategicznymi tworzymy przestrzeń współpracy i dialogu dla budowania dobrych franczyz. – To ekosystem Franczyza 2.0.
Ekosystem Franczyza 2.0 to dostęp do wiedzy, innowacji i relacji i jednoczesna możliwość ekspozycji rynkowej i pokazania propozycji wartości swojej sieci. – W ekosystemie Franczyza 2.0 pomagamy ambitnym biznesom franczyzowym tworzyć środowisko współpracy, w którym franczyzobiorcy rozkwitają a sieć rośnie.

W 2021 rozpoczęłam na rynku wielowymiarowy projekt Franczyza 2.0 Strategia. Edukacja. Technologia, aby opowiadać o drogach liderów we franczyzie, pokazywać potencjalnym kandydatom na franczyzobiorców i franczyzobiorcom, jak rozpoznać dobrą franczyzę. W ramach Projektu powstały publikacje, wystąpienia medialne, webinaria, konferencje.

Prowadząc moją rozmowę z rynkiem, także w kontekście trwającej dyskusji o uregulowaniu rynku franczyzy przez ustawę o franczyzie, zależało mi, aby pokazać, że we franczyzie nie chodzi tak o regulacje, jak o dobrze ułożony zarabiający model, bo taki się po prostu sam obroni na rynku.

O mnie

Monika Ferreira

Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Autorka Projektu Franczyza 2.0 i książki „Strategie skalowania sieci franczyzowych”.

Założycielka i Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy, specjalizującej się w budowaniu strategii wzrostu, systemów franczyzowych oraz w strategicznym doradztwie franczyzowym.

Autorka metodyki budowania systemów sieciowych Franczyza 2.0, wspierającej budowanie i rozwijanie trwałych i przedsiębiorczych organizacji, które rosną zyskownie zarówno po stronie franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Współtwórczyni i Wykładowczyni programu rozwojowego Transformacyjnej Edukacji we Franczyzie dla Liderów, Managerów i Franczyzobiorców na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Przedsiębiorczyni na rynku franczyzowym – ponad 11 lat doświadczenia w budowaniu własnego biznesu w modelu franczyzowym, zakończonego udanym exitem – transakcją sprzedaży Spółki do inwestora branżowego – Grupy PWN.

W 2022 roku znalazła się w rankingu magazynu Forbes Women wśród 25 kobiet najlepiej wykorzystujących potencjał biznesowy Linkedin, dzieląc się merytoryczną wiedzą na temat franczyzy.

Autorka i prowadząca program telewizyjny Dobra Franczyza BIZNES24, w którym rozmawia z CEO, Członkami Zarządu i Interesariuszami w ekosystemie franczyzy o Innowacji Franczyzy i rozwiązaniach strategicznych, organizacyjnych i finansowych dla budowania dobrego biznesu franczyzowego.

Umów się na bezpłatną konsultację

Poznaj strategie skalowania sieci franczyzowych

Projekt-bez-nazwy