I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  To już w sobotę. Wydarzenie Franczyza 2.0 Workshop na PGE Narodowym
Tranmisja wydarzenia Franczyza 2.0. Workshop

Projekt Franczyza 2.0 nabiera tempa. Już w najbliższą sobotę, 4 września na PGE Narodowym odbędzie się wydarzenie, będące flagową inicjatywą całorocznego projektu stworzonego z myślą o polskim rynku franczyzy. Franczyza 2.0 Workshop to dyskusje o dobrze poukładanych, skalujących się sieciach, tworzących bezpieczną przestrzeń do współpracy dla wszystkich interesariuszy. To także rozmowy o zarabianiu, stylu życia i kulturze współtworzenia we franczyzie. Na ostatniej prostej zapraszamy do zapoznania się garścią informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu. Zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na wydarzenie stacjonarne lub wzięcia udziału w transmisji online.

Projekt Franczyza 2.0 a Wydarzenie Franczyza 2.0 Workshop

Franczyza 2.0 Workshop to jednodniowe wydarzenie konferencyjne będące częścią wielokierunkowego projektu o budowaniu udanych systemów franczyzowych. Konferencja to krok w kierunku rozpoczęcia żywej dyskusji o ekosystemie franczyzy ze szczególnym uwzględnieniem czterech filarów – strategii, edukacji, technologii i stylu życia. Wydarzenie ma za zadanie połączyć głosy wszystkich interesariuszy w jeden, spójny obraz. Franczyzobiorcy, franczyzodawcy, fundusze VC, instytucje rządowe, NGOs oraz dostawcy – w trakcie dyskusji każdy z nich odnajdzie własną perspektywę oraz inspiracje do dalszego rozwoju. Rezultatem tych rozważań ma być całościowa poprawa bezpieczeństwa współpracy dzięki przywiązaniu do wysokiej jakości zarządzania strategicznego, operacyjnego i finansowego. 

Dyskusja z franczyzą i o franczyzie 

W panelach dyskusyjnych biorą udział partnerzy projektu Franczyza 2.0. Są to przedstawiciele polskiego rynku franczyzy gotowi do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych zjawisk biznesowych – od mentalności założyciela, przez intencyjne uczenie, po technologiczne DNA i digitalizację organizacji franczyzowych. 

Panelistami powyższych rozważań będą:

 • Przemysław Kijewski, Dyrektor Operacyjny Żabka Polska, 
 • Joanna Procyszyn, Country Manager Mailboxes Etc., 
 • Maciej Ptaszyński, Wiceprezes Polskiej Izby Handlu, 
 • Profesor Eryk Głodziński, Dziekan Politechniki Warszawskiej
 • Mirosław Ziółkowski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Placówek Partnerskich, Credit Agricole, 
 • Marek Rogala, CEO Pascal Franchise, 
 • Jakub Gorayski, Manager Zespołu Rozwoju Placówek Partnerskich, PZU, 
 • Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw
 • Sebastian Dydek, Pełnomocnik Zarządu ds. Cyfryzacji, Lewiatan Holding, 
 • Lauren Schuivens, CEO Samavira
 • Marek Cynowski, CEO Rebel Tang, 
 • Dr Maciej Kawecki, Dziekan Wydziału Innowacji i Przedsiębiorczości WSB
 • Malka Kafka, COO Food Quantum, operatora sieci franczyzowej Tel Aviv Urban Food by Malka
 • Marta Parafińska, Menedżer
 • Magdalena Wieczorek, Partner, I’GS In Good Strategy

Moderatorami dyskusji w poszczególnych panelach będą:

 • Monika Ferreira, Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy, Autorka Projektu Franczyza 2.0 (filar Strategia)
 • Agnieszka Skala, Associate Professor, Politechnika Warszawska (filar Edukacja)
 • Bartosz Sokoliński, Managing Director ARP (filar Technologia)

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju, patronatem merytorycznym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, patronatem Krajowej Izby Gospodarczej oraz patronatem Sieci Otwartych Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu. Organizatorem Wydarzenia jest praktyka doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy oraz Założycielka I’GS In Good Strategy i Doradca Strategiczny Monika Ferreira, Autorka Projektu Franczyza 2.0. Wydarzenie towarzyszy Targom Franczyza EXPO odbywającym się na PGE Narodowym. Rejestracja na wydarzenie stacjonarne oraz wersję online możliwa jest pod tym linkiem

Dla kogo jest to wydarzenie?

Wydarzenie Franczyza 2.0 Workshop zostało stworzone z myślą o wszystkich, którzy w dobrze poukładanych sieciach franczyzowych widzą przyszłość swoją lub swojej organizacji. Z jednej strony, jest to inicjatywa dla kandydatów na franczyzobiorców, którzy chcą lepiej zrozumieć rynek, a następnie podjąć świadomą decyzję. Z drugiej strony, to propozycja dla zarządzających firmami, którzy rozważają franczyzę jako model rozwoju.

W wydarzeniu konferencyjnym wyjątkową wartość dostrzegą również obecni franczyzodawcy, franczyzobiorcy oraz menedżerowie firm franczyzowych, pracujący nad efektywnością i skalowalnością swojego biznesu. Dla poukładanych i doświadczonych sieci franczyzowych Wydarzenie Franczyza 2.0 Expo to także okazja do przedstawienia szerszej publiczności swojego innowacyjnego podejścia do biznesu, w szczególności do zarządzania strategicznego, operacyjnego i finansowego.

Kluczowe obszary dyskusji: Strategia, Edukacja, Technologia

Zarówno wydarzenie, jak i cały projekt Franczyza 2.0, jest odpowiedzią na lukę w zakresie ogólnej i biznesowej edukacji polskiego rynku franczyzy. Autorka Projektu, Monika Ferreira, zauważyła rosnącą potrzebę rozmowy o trudnościach związanych z tym modelem działania w biznesie oraz sposobach na ich przezwyciężanie. Podczas nadchodzącego wydarzenia dyskutować będziemy o trzech najważniejszych filarach budowania udanych systemów franczyzowych, warunkujących dalszy wzrost i skuteczność w działaniu. Porozmawiamy także o tym, jak ważne jest dopasowanie między partnerami we franczyzie oraz jak osobiste cele i aspiracje franczyzobiorcy wpływają na długoterminową jakość współpracy.

Filar Strategia. Przewagą efektywnych systemów franczyzowych jest nie tylko umiejętność myślenia strategicznego, ale także zdolność osiągania spójności organizacyjnej, obejmująca swoim zasięgiem wszystkich członków organizacji. W takiej organizacji zarówno franczyzobiorcy, jak i franczyzodawcy dążą to spełniania tych samych, jasno określonych celów wzrostowych. Dobrze poukładane sieci nie zatracają mentalności założyciela, a wręcz przeciwnie – niezmiennie opierają się na poczuciu głębokiej odpowiedzialności za biznes i zaangażowaniu właścicielskim tak franczyzodawców, jak franczyzobiorców. Strategia to także ciągła świadomość swoich barier wzrostu i walka o ich wyeliminowanie. 

Filar Edukacja. Kultura uczenia się jest jednym z najważniejszych motorów wzrostu oraz wyróżnikiem dobrych sieci franczyzowych. Dojrzałe organizacje dystrybuują wiedzę i kompetencje w taki sposób, by móc realizować strategiczne cele wzrostu i dążyć do stałego wzrostu jakości. Franczyza to w końcu zarabianie na powielalności wiedzy i ciągłym rozwoju. 

Filar Technologia. Technologia we franczyzie to nie tylko szansa na osiągnięcie zwinności organizacyjnej poprzez implementację rozwiązań cyfrowych. To także tworzenie nowych, wysoce efektywnych i elastycznych modeli biznesowych opartych o istniejącą infrastrukturę organizacji. W obu tych podejściach chodzi o synergię dobrze zorganizowanych sieci franczyzowych i postępu cyfrowego, która umożliwia dalszy wzrost i daje konkretną przewagę rynkową.

Moduł Lifestyle. Sekretem dobrej franczyzy jest odpowiednio wysoki stopień dopasowania między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Na efektywność organizacji niejednokrotnie wpływa to, jakie miejsce w ekosystemie zajmuje jednostka oraz jej cele – zarówno osobiste, jak i zawodowe. To, czy franczyzobiorca dzięki współpracy franczyzowej może realizować swoje osobiste aspiracje i swój wyższy cel, będzie bardzo wpływało na jego zaangażowanie i skuteczność. Czy kultura organizacyjna odpowiada stylowi życia, którego poszukuje partner? Moduł Lifestyle to rozmowy o czynniku ludzkim, który bardzo często decyduje o sukcesie organizacji.

Agenda dostępna na stronie wydarzenia

Pragniemy jeszcze raz zachęcić do udziału w wydarzeniu. Pod tym linkiem znajdziesz nie tylko formularz do rejestracji, ale także szczegółową agendę wraz z opisem poszczególnych paneli dyskusyjnych oraz ich uczestników. Zapisując się na wydarzenie, gwarantujesz sobie udział w stacjonarnej konferencji oraz dostęp do wydarzenia online

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji online.

Porozmawiajmy o dobrze poukładanych i skalowalnych sieciach franczyzowych podczas Wydarzenia Franczyza 2.0 Workshop na PGE Narodowym. Do zobaczenia 4 września!

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.