Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Potencjał franczyzy w energetyce

Zmiana miksu energetycznego, dekarbonizacja i rozwój OZE staje się ważnym elementem strategii państw, miast, instytucji i firm prywatnych. Dla wszystkich interesariuszy na rynku energetyki strategiczne pytanie dziś, to jak zachęcić odbiorcę końcowego, aby odgrywał aktywną rolę w transformacji energetycznej?

W miarę jak transformacja i #EuropejskiZielonyŁad nabierają tempa, tworzą się nowe ekosystemy i pojawiają zaawansowane technologie. Zmiany te pomagają w rozwoju OZE, nowych nośników energii, poprawie efektywności energetycznej, ograniczaniu emisji i tworzeniu nowych rynków dla produktów energetycznych (za raport Deloitte).

W tym energetycznym ekosystemie wiele dziś miejsca dla rozwoju łańcucha dystrybucji w modelu #franczyza. Dobrze zaprojektowany model może być sposobem skutecznego rozwijania energetyki rozproszonej.

Franczyza sprawdza się zarówno jako sposób docierania do B2C jak i B2B, na rynku

  • fotowoltaiki,
  • ciepłownictwa,
  • e-mobility.

Największe wyzwanie, to jak ułożyć model franczyzy, aby był skutecznym „POPRZEZ” do realizacji strategii biznesowej firmy, i tu:

  • Jakie są nasze kluczowe działania różnicujące?
  • W jaki know how i jak wyposażymy franczyzobiorców, abyśmy mówili tym samym językiem w rynku i realizowali te same cele strategiczne?

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.