I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  A coffee strategy or a retail strategy?

„This is a coffee strategy, not a retail strategy”.

Costa Coffee dynamizuje sprzedaż home edtion i na tym zarabia. Retail to tylko jedna z jej kluczowych kompetencji. Ma też w portfolio automaty vendingowe, at-home coffee i palarnie kawy.

Co pozwoli dziś sieciom kawiarni zarabiać? W strategiach sieci kawiarni chodzi dziś o znalezienie nowych KPI skalowalności. Trzeba odpowiedzieć na wywołaną pandemią zmianę zachowań klientów.

Kawiarnie obserwują zmniejszenie ilości tzw. „commuters”, którzy wpadali do kawiarnii po drodze do pracy. Niestety tendencje te mogą się długo nie odwrócić.

Największe marki szybko wdrażają nowe inicjatywy.
Starbucks uruchamia alternatywne formaty #PickUp  zamyka 400 kawiarni w U.S. na rzecz konceptów typu #takeaway, zamówienia mobilne, które lepiej obsługują tzw. #convenience order – to zamiast siedzenia z przyjaciółmi w kawiarni. Jeszcze przed COVID-19 policzył, że 80% transakcji w U.S. to zamówienia #OnTheGo.

„Nie chodzi o posiadanie największej liczby unitów” – mówi #Quincey, CEO Coca-Cola, do której należy Costa. „Chodzi o odpowiednią liczbę unitów, aby budować zyskowną markę, w miejscach, w których chcemy być i synergicznie pracować w 4 segmentach kawowych – kawiarnie, automaty z kawą, kawa gotowa do spożycia i dom”.

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.