I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Technologia w gastronomii

O czym będzie gastronomia przyszłości? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy dzisiaj z Marek Rogala i Jan Rogala. Wysyłanie autonomicznego samochodu po pizzę lub dostawa burgera dronem nie tak chyba daleka to przyszłość.

Aby wyobrazić sobie, gdzie chcemy w tym „new age” kadrze być, warto koniecznie pomyśleć o aspiracyjnym celu BHAG Wielki Kudłaty Cel wg Collins, do którego w strategicznym rozwoju będziemy dążyć. Czy będziemy uprawiali żywność na farmach w kosmosie? Czy może będziemy zarabiali na tworzeniu ZUPEŁNIE innych doświadczeń klientów w myśleniu o jedzeniu, bo kult klienta będzie u podstawy naszego modelu biz? Szukając, nie można nie uwzględnić technologii.

Skąd pozyskiwać game changing technologies?

Wg Aaron Allen & Associates duża część technologii, jakiej potrzebuje światowa branża gastro post-Covid, będzie pochodzić od startupów, które nie są jeszcze gotowe na inwestorów instytucjonalnych: robotyka, automatyzacja, biometria, zaawansowana analityka, internet rzeczy, zrównoważony rozwój…

Jak wybierać tech?
  • strategiczna
  • klientocentryczna
  • operacyjna
  • efektywnościowa

(Mazurek)

Lider dostaw Deliveroo wykorzystuje analizy w czasie rzeczywistym do identyfikacji wąskich gardeł, optymalizacji czasu przygotowywania posiłków i ograniczania marnotrawstwa żywności poprzez zakup składników w oparciu o analizy predykcyjne.

Plusy:

szybsza obsługa, dwukrotnie większa liczba posiłków produkowanych przez restauracje. ułożyć model franczyzy, aby był skutecznym „POPRZEZ” do realizacji strategii biznesowej firmy, i tu:

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.