I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Zbuduj system franczyzowy

Według metodyki Franczyza 2.0

Na bazie doświadczeń pracy doradczej oraz wieloletnich doświadczeń przedsiębiorcy – franczyzodawcy Monika Ferreira stworzyła autorską metodykę budowania zyskownych skalowalnych systemów franczyzowych, w których zarówno franczyzodawca, jak i franczyzobiorca osiągają zyskowne wzrosty.

Monika Ferreira, Founding Partner, Autorka Projektu Franczyza 2.0

i'gs

Co osiągniecie dzięki wcieleniu w życie metodyki Franczyza 2.0?

Umowa franczyzy i marka to jeszcze nie franczyza. Największym wyzwaniem jest zbudowanie DOSKONALE UŁOŻONEGO systemu franczyzowego, który poradzi sobie z wyzwaniami rosnącej skali.

 Zbudujecie organizację, która ma zdolność powielalności, dzięki czemu jest łatwo skalowalna

Zatrzymacie przedsiębiorczych franczyzobiorców, umożliwiając im rozwój i generowanie zyskownych wzrostów

Wzmocnicie kulturę firmy

Poprawicie swoje systemy zarządzania i systemy operacyjne

Ograniczycie koszty na drodze poprawy zyskowności

Poznacie sposoby na dzielenie się wiedzą z franczyzobiorcami w skalowalny sposób

Zaangażujecie ludzi do perfekcyjnego wykonywania powierzonych im zadań

Dla kogo jest program budowania zyskownych franczyz?

Metodyka Franczyza 2.0 nie jest dla wszystkich. To rozwiązanie dla sieci franczyzowych, które mają ambicje zbudować organizację, która przetrwa w długim terminie – będzie tzw. built-to-last. 

Duże sieci franczyzowe

Międzynarodowe organizacje w modelu korporacyjnym

Firmy mid-marketu

Sieci, które muszą wypracować swoją przestrzeń rynkową

Sieci hybrydowe

Organizacje, które łączą system sprzedaży własnej z franczyzą

Firmy wzrostu i start-up'y

Szybko rosnące organizacje, które rozważają franczyzę jako model wzrostu
Meaning

Branża gastronomiczna

Ciekawe koncepty restauracyjne i restauracje z misją

Jak stać się dobrze poukładaną siecią w modelu Franczyza 2.0?

Model wykorzystuje 3 porządkujące pytania, na których filarach możemy doskonale zaprojektować naszą franczyzę. Bazujemy na założeniach podstawowej strategii biznesowej franczyzobiorcy. Dla nas franczyza jest tzw. „poprzez” do realizacji strategii biznesowej, a nie celem samym w sobie.

Inspiration

Czemu wewnętrzna gra strategiczna jest kluczowa przy budowaniu trwałych sieci franczyzowej?

Monika Ferreira tłumaczy to w swoim artykule „Jak zbudować zyskowną franczyzę. Kim jesteśmy? Jak działamy? Jak rośniemy?”

Proces doradczy prowadzi Monika Ferreira

Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy, Autorka Projektu Franczyza 2.0 i powstającej książki „Strategie skalowania sieci franczyzowych”

Posiada doświadczenie w środowisku korporacyjnym sieci retail, zarządzając działami zakupów na poziomie centralnym. Przedsiębiorczyni na rynku sieci franczyzowych – ponad 11-letnie doświadczenie w budowaniu własnego biznesu w modelu franczyzowym, zakończonego udaną transakcją sprzedaży inwestorowi branżowemu – Grupie PWN.

W ramach wcześniejszych doświadczeń przedsiębiorczych stworzyła autorską metodę nauczania języków obcych MAŁA LINGUA, która wyróżniona została przez MEN i Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności European Language Label za jakość i innowację w nauczaniu. Autorka książek i publikacji z zakresu nauki języków obcych. Finalistka w konkursie Bizneswomen Roku 2015, w kategorii „Moja Firma”.

FAQ

Kto bierze udział w procesie doradczym?

W procesie doradczym bierze udział przede wszystkim Zarząd spółki oraz Kadra Zarządzająca. Na pewnym odcinku Doradca rozmawia także z niektórymi menedżerami, których zaangażowanie jest kluczowe dla powodzenia projektu. Na życzenie firmy Doradca może wystąpić w roli tzw. Interim Managera, czyli osoby, która tymczasowo wchodzi w zarządzanie organizacją, aby wesprzeć wcielanie zmian. W takim przypadku w proces zaangażowani będą także inni pracownicy firmy.

Ile czasu trwa cały proces?

Standardowy czas trwania pełnego procesu trwa ok. 3 miesiące. Istnieje także możliwość współpracy z Doradcą przy pojedynczych etapach np. warsztatach strategicznych The Vibe & The Franchise, Architekturze Modelu Franczyzy lub Modelu Biznesu. Po zakończonym doradztwie pokazujemy dobrze ułożoną sieć w Projekcie Franczyza 2.0.

Jakie są etapy współpracy?

Na pełny proces doradczy składa się 10 etapów. Ostatnim etapem jest ekspozycja dobrze ułożonej franczyzy w inicjatywach Projektu Franczyza 2.0. Istnieje także możliwość skorzystania z usług Doradcy na dowolnym odcinku np. tylko w zakresie Architektury Modelu Franczyzy.

Krok 1 Warsztat inspiracyjny The Vibe & The Franchise:

Odkryjesz potrzebę i fazy rozwoju Waszej sieci: sprawdzisz, na jakim odcinku możesz z nami popracować i co Ci potrzeba – czy są u Was potrzeby związane z rozwojem strategicznym czy z rozwojem operacyjnym i jak je najlepiej zaadresować.

Krok 2 Diagnoza powielalności (ankieta diagnozująca Model Powielalności działania w rynku i Diagnoza Nawyków Rockefellera)

Zdiagnozujesz zdolność waszej Organizacji do powielania rozwiązań centralnych na rynkach lokalnych.

Krok 3 Wywiad Strategiczny z Kadrą Zarządzająca

Zmapujemy cele strategiczne i kluczowe inicjatywy operacyjne Waszej organizacji i sprawdzimy czy franczyza wspiera ich realizację (a dla nowych franczyz, jak może wspierać).

Krok 4 Strategia wzrostu i / lub model biznesu (opcja)

Jeśli nie macie spisanej strategii i zdefiniowanego modelu biznesu, doradzamy wypracowanie, wtedy łatwiej i skuteczniej będzie pracować nad modelem franczyzy.

Krok 5 Kluczowy etap procesu: Architektura Modelu Franczyzy wg autorskiej metodyki Franczyza 2.0 Strategia. Edukacja Technologia

Szczegółowe podejście zaprezentujemy Ci podczas bezpośrednej rozmowy – to nasz „secret sauce” – umów się na spotkanie, jeśli chcesz poznać nasze narzędzia.

Krok 6 Model Operacyjny sieci franczyzowej

Wypracujemy kluczowe procesy i zdefiniujemy Role wspierające działanie sieci w rynku. Zdefiniujemy ramowo Podręcznik Operacyjny Franczyzobiorcy.

Krok 7 Model Transformacyjnej Edukacji, wspierany technologią

Zdefiniujemy procesy edukacyjne w Twojej Sieci, dzięki czemu wprowadzisz intencyjne uczenie, które będzie wspierało na bieżąco realizację Waszych celów strategicznych i celów operacyjnych.

Krok 8 Technologia i Mapa Digitalizacji sieci franczyzowej

Zaplanujemy proces wdrażania technologii, które pomogą Wam poprawiać efektywność operacyjną, strategiczną.

Krok 9 Operacyjny Roadmap

Przygotujemy operacyjny plan wdrożenia wypracowanego modelu franczyzy Franczyza 2.0 (kto, co, kiedy, gdzie) lub plan wdrożenia zmian do istniejącej sieci.

Krok 10 Ekspozycja rynkowa dobrze ułożonej franczyza w Projekcie Franczyza 2.0

Udział w Projekcie Franczyza 2.0.

Kto może zgłosić Organizację do programu?

Organizację może zgłosić do programu dowolna osoba, która pozostaje decyzyjna w kwestii wytyczania strategii i kierunków rozwoju. Najczęściej jest to Właściciel, Prezes lub inny Członek Zarządu.

Ile kosztuje współpraca z Doradcą Franczyzowym?

Każda współpraca wyceniana jest indywidualnie. Ostateczna oferta zależy od zakresu, w jakim wymagana jest pomoc Doradcy.

Jeszcze nie wiem, czy franczyza to dobry sposób na strategię wzrostu dla mojej firmy.

Nie musisz być przekonany do franczyzy jako strategii wzrostu. To nie jest rozwiązanie, które sprawdzi się przy każdym modelu biznesu. Umów się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z Doradcą o tym, czy franczyza to odpowiedni kierunek.

Chcemy coś zmienić w Organizacji, ale nie potrzebujemy całego procesu doradczego.

Firmom, które szukają pomysłów na dalszą nawigację, chcą coś odświeżyć i udoskonalić współpracę z partnerami franczyzowymi, proponujemy strategiczne warsztaty inspiracyjne The Vibe & The Franchise. Warsztaty trwają 2 dni i poruszają tematy z 5 obszarów inspiracji. To zarówno dobry start do procesu doradczego, jak i samodzielna opcja współpracy z Doradcą.

Challenge

    Akceptuję warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strategic Consulting Monika Ferreira, prowadząca praktykę  strategicznego doradztwa franczyzowego pod marką I'GS In Good Strategy, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.