I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Image Alt

Strategie skalowania sieci franczyzowych

85% menedżerów wyższego szczebla uważa, że kluczowe bariery na drodze do trwałego i zyskownego wzrostu mają charakter wewnętrzny.

Remedium na ten problem jest umiejętność skalowania, czyli naturalna zdolność organizacji do swobodnego rozrastania się. Aby ją osiągnąć, należy przezwyciężyć złożoność organizacji i zbudować swój skalowalny model operacyjny – systemowo ułożoną i efektywnie zarządzaną infrastrukturę organizacji, która poradzi sobie z wyzwaniami komunikacyjnymi i decyzyjnymi w fazie wzrostu, a następnie zdominuje branżę. W praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy dokładnie wiemy, jak pomóc Wam przejść na ten kolejny poziom zwinności organizacyjnej.

Jak pomagamy budować strategię Firm Wzrostu?

Skalowanie sieci wyraża się poprzez system działania – a raczej system operowania w ramach sieci i związane z nim narzędzia skalowania. Pracując z sieciami franczyzowymi, wychodzimy z założenia, że najważniejszym elementem procesu jest zaprojektowanie tzw. Strategicznego Holistycznego Modelu Franczyzy.

W zależności od potrzeb klienta oraz jego poziomu rozwoju strategicznego i organizacyjnego, proces doradczy może obejmować podejście holistyczne lub ograniczyć się do wybranych etapów.

Etapy Strategicznego Modelu Franczyzy

Etapy procesu doradczego w praktyce doradztwa strategicznego I'GS In Good Strategy

Aby skutecznie skalować sieć i stale na niej zarabiać, nie wystarczy jedynie zaprojektować strategię długofalowego rozwoju. Proces skalowania odbywa się także na poziomie działań operacyjnych i strategicznej komunikacji marketingowej. Powinien on uwzględniać model działania zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy.

Przemyślana strategia skalowania obejmuje elastyczny model operacyjny sieci franczyzowej, oparty na systemie planowania strategicznego. Strategicznie należy także ułożyć marketing i zbudować markę, kulturę organizacyjną oraz Employer Branding franczyzodawcy. W ten sposób będziemy stale przyciągać i zatrzymamy w sieci to, co najcenniejsze – franczyzobiorców, klientów, ambasadorów marki oraz inwestorów.

Zapewnij swojej firmie naturalny rozwój

W praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy pomożemy Wam zbadać naturę problemów wzrostowych, a następnie w oparciu o sprawdzone metodyki wspólnie przygotujemy strategię wyjścia z niezadowalającej sytuacji. Dzięki naszemu wsparciu nauczycie się także, jak w przyszłości skutecznie eliminować hamulce wzrostu w Waszej organizacji.

Zapraszamy do skorzystania ze wstępnej bezpłatnej konsultacji.

W czym pomagamy?