I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Image Alt

Modele biznesowe

Modele biznesowe

Jak budować przewagę konkurencyjną w zmieniającym się świecie nowych technologii? Jak chcecie stworzyć i dostarczyć wartość swoim klientom a z drugiej strony odzyskać część tej wartości w formie przychodu? I jak osiągniecie swoje cele dochodowości?

Jak zatem zaprojektować skalowalny model biznesowy, który będzie kluczem do zarabiania pieniędzy zarówno dla franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?

Odpowiedź na pytanie o skalowalny model biznesowy sieci franczyzowej uwzględnia długofalowy rozwój biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorców. – To na czym zarabiała będzie firma franczyzodawcy i firmy jego franczyzobiorców, będzie kluczowym czynnikiem trwałości sieci w długim terminie.

Nasze podejście

Projektowanie modelu biznesowego

Pracując z zarządami, spółkami, new biznesami, przedsiębiorcami, menedżerami, którzy dalszy rozwój rynkowy firmy upatrują w modelu sieci franczyzowej lub jako tzw. Firmy Wzrostu, szukają sposobu, aby długofalowo rosnąć, wspólnie projektujemy rozwiązania, tak, aby stworzyć model biznesowy, który wyprzedza branżę.

W pierwszym kroku wybieramy archetyp modelu biznesowego firmy. Czy będzie to przywództwo produktowe, doskonałość operacyjna, bliskość klienta czy koordynacja łańcucha wartości? – na to pytanie poszukujemy odpowiedzi, pracując w trybie warsztatowym z kluczową kadrą zarządzającą.
W podejściu do projektowania modelu biznesowego skupiamy się na modelu tworzenia wartości (value creation) i odzyskiwania tej wartości w formie przychodu (value capture), aby wypracować  sposób na osiąganie celów dochodowości.

Kim są klienci, jakie mają wyzwania i jak im pomożemy je przejść? Jaka jest oferta i nasza propozycja wartości dla rynku? W jaki sposób stworzymy i zapewnimy zróżnicowaną wartość dla klientów? Jaki jest łańcuch wartości? W której części uczestniczysz? Jaka jest strategia dotarcia do rynku?

Proces doradczy przebiega w etapach i uwzględnia potrzeby naszych klientów i ich poziom rozwoju organizacyjnego w rozwijaniu skalowalnego modelu biznesowego.

W czym pomagamy?