I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Image Alt

Franczyza 2.0 Kontinuum – Proces rozwojowy

Proces rozwojowy Franczyza 2.0 Kontinuum

W oparciu o 7 Zasad Skalowalnego Modelu Franczyzy

Ścieżka rozwoju Franczyza 2.0 Kontinuum i wdrożenie w Spółce 7 Zasad Skalowalnego Modelu Franczyzy (SMF) pozwoli na (z)budowanie zyskownego i trwałego biznesu franczyzowego dawcy i biorcy – przedsiębiorczej sieci, zdolnej do konkurowania w nowej ekonomii. To podejście, które może być dostosowane do potrzeb i możliwości sieci: 12 miesięczny proces rozwojowy – dla sieci, które będą zainteresowane wdrożeniem całego modelu Franczyza 2.0 w abonamentowym modelu rozliczeń przez 12 miesięcy lub rozwój w wybranych obszarach zagadnień (wybrane Zasady) – dla sieci, które mają potrzebę i wyzwanie w zakresie tematów specjalnych.

Franczyza 2.0

Franczyza 2.0 Kontinuum, to rozwojowy proces przechodzenia z nieświadomości na temat tego, czym jest franczyza, do bycia role model we franczyzie.

 

Dotyczy to zarówno liderów, menadżerów, jak i całych organizacji. Ta nowa teoria zmiany organizacji franczyzowej pokazuje, jak możesz poprawić organizację Systemu. Kluczowe pytanie brzmi: jak zacząć i jak osiągnąć zmianę trwałą i skalowalną, aby dzięki wiedzy maksymalizować swój potencjał wzrostu. Chodzi o to, aby jako sieć i jako pojedyncza jednostka franczyzowa przetrwać na rynku, rosnąć i lepiej zarabiać.

 

Franczyza 2.0 Kontinuum to zatem proces ciągłego doskonalenia organizacji franczyzowej. Nie chodzi o punktowe pozyskiwanie wiedzy i jej jednorazowe wykorzystywanie, a wejście w proces ciągłego doskonalenia i ciągłe stawanie się 2.0. Pomoże Wam w tym Skalowalny Model Franczyzy

Sieć typu Franczyza 2.0 – jaka to sieć?

Ciągle się uczy i definiuje na nowo.
Konkuruje powielalnością modelu franczyzy.
Jest nastawiona na zyskowny wzrost.
Tworzy warunki współpracy oparte na kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości.

Komponenty

Zasada 1 SMF Strategia, model biznesowy i egzekucja priorytetów (proces myślenia i planowania strategicznego)
Zasada 2 SMF Organizacja i rozwój organizacyjny Systemu
Zasada 3 SMF Propozycja wartości dla franczyzobiorcy, FVP (franchisee value proposition)
Zasada 4 SMF Unit Economics Model ekonomika jednostki franczyzowej i skalowalność biznesu w sieci
Zasada 5 SMF Mapa Rozwoju Przedsiębiorczości
Zasada 6 SMF Doświadczenie franczyzobiorcy w sieci #FX
Zasada 7 Marka, remarkable franchise

Proces doradczy prowadzi Monika Ferreira

Founding Partner & Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy, Autorka Projektu Franczyza 2.0 i powstającej książki „Strategie skalowania sieci franczyzowych”

Posiada doświadczenie w środowisku korporacyjnym sieci retail, zarządzając działami zakupów na poziomie centralnym. Przedsiębiorczyni na rynku sieci franczyzowych – ponad 11-letnie doświadczenie w budowaniu własnego biznesu w modelu franczyzowym, zakończonego udaną transakcją sprzedaży inwestorowi branżowemu – Grupie PWN.

W ramach wcześniejszych doświadczeń przedsiębiorczych stworzyła autorską metodę nauczania języków obcych MAŁA LINGUA, która wyróżniona została przez MEN i Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności European Language Label za jakość i innowację w nauczaniu. Autorka książek i publikacji z zakresu nauki języków obcych. Finalistka w konkursie Bizneswomen Roku 2015, w kategorii „Moja Firma”.

i'gs

W czym jeszcze pomagamy?

Zostaw nam wiadomość

    Akceptuję warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strategic Consulting Monika Ferreira, prowadząca praktykę  strategicznego doradztwa franczyzowego pod marką I'GS In Good Strategy, zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2002 nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych oraz na otrzymywanie dodatkowych informacji handlowej drogą elektroniczną w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej. Oświadczam, że cel przetwarzania danych jest mi znany. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawo żądania zaprzestania ich przetwarzania.