I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Nowy Unit Economic Model
Wybierając franczyzę w gastronomii nie wystarczy dziś wiedzieć, że marki segmentu #fastcasual pochłaniają udziały w rynku sieci fast foodów i restauracji #fullservice .
I nie chodzi tylko o to, że #FRESH stało się najbardziej monetyzowalnym słowem w branży #gastronomia.

? Inwestując we franczyzę, franczyzobiorcy często zadają sobie pytanie, czy lepiej wydać milion na otwarcie pojedynczej restauracji czy zainwestować w marki z mniejszą barierą wejścia ? mniejszy koszt inwestycji na start i uruchomić kilka lokalizacji po 150-450 kpln, dywersyfikując ryzyko?

➡️ Zanim decyzja, warto sprawdzić kluczowy wskaźnik #AUV (average unit sales volume) ? średnią wielkość sprzedaży per unit ( na lokalizację). I przyłożyć go do wartości inwestycji na start.

➡️ Na rynku jest coraz więcej konceptów, z niskim kosztem inwestycji na wejściu a ze znacznie wyższą średnią wielkością sprzedaży per unit (AUV). Szczególnie w #fastcasual.

??? To nowy model ekonomiczny w gastro, który przez następną dekadę będzie przekształcał branżę i wywierał wpływ na ugruntowane sieci, dając początek wielu wschodzącym markom.

? Warto pomyśleć o dywersyfikacji swoich konceptów w portoflio i oprzeć strategię wzrostu o zwinny format, z dobrze zmierzonym stosunkiem sprzedaży per unit do wartości inwestycji.

Umów się na bezpłatną, wstępną KONSULTACJĘ ONLINE

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.