I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Misja Doradcy Strategicznego w czasach cyfrowej transformacji przedsiębiorstw

Autor: Monika Ferreira

Moja codzienna praca polega na nieustannym balansowaniu między strategią wysokiego szczebla a szczegółowymi aspektami jej realizacji.

Ming Zeng, wieloletni doradca strategiczny grupy Alibaba w latach 2006-2017, chińskiego giganta e-commerce, w czasie, gdy wartość Grupy urosła do 400 miliardów dolarów.

Bardzo się ucieszyłam, czytając te słowa w jego książce „Inteligentny biznes. Jak Alibaba uczy działać, konkurować i wygrywać w cyfrowym świecie?”, bo tak właśnie też widzę naszą misję i praktykę doradczą. – Rola doradcy strategicznego w czasach dynamicznie postępującej transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i rozwoju rynków globalnych to rola zarówno strategiczna jak i operacyjna, to misja wspierania firm w zwinnym rozwoju i przygotowania ich do konkurowania w środowisku cyfrowej gospodarki. To musi być zatem także rola operacyjna!

Jako Doradca Strategiczny staram się pokazać Przedsiębiorcom, Zarządom, Menedżerom, że doradztwo przestało być elitarne. Nowoczesne doradztwo to schodzenie do poziomu pracy warsztatowej, agile’owej, to praktyka „hands on”.  To nie tylko spoglądanie na firmę klienta z tzw. dużego obrazka, ale empiryczne rozumienie wyzwań operacyjnych i już w ramach pracy doradczej rozwijanie wewnątrz Organizacji Klienta zasobów dobrych praktyk i kompetencji zespołu w zakresie nowego sposobu patrzenia na rynek i dynamicznego projektowania i wdrażania strategicznych rozwiązań.

W zmieniającej się rzeczywistości biznesu, sposób patrzenia na rynek przez przedsiębiorstwa musi się stale zmieniać. Ming Zeng mówi, że Jack Ma, CEO Alibaby, sprowadził go do firmy, aby pomógł jej w poruszaniu się po nowym strategicznym krajobrazie. 

Nowy strategiczny krajobraz – świetne sformułowanie! Nawet takiej inteligentnej firmie jak Alibaba nie było łatwo poruszać się po nowym strategicznym krajobrazie, który wymusza na firmach zupełnie inną dynamikę kreowania wartości i budowania przewagi konkurencyjnej. 

Logiczne zatem, że także podejście do doradzania musi podlegać zmianom. Transformacja starych branż za pomocą nowych, udanych strategii będzie możliwa, jeśli doradca będzie potrafił wydobyć w procesie doradczym rozwiązania wygrywających strategii rozwoju, dostosowanych do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i zmieniających się potrzeb i zachowań klientów, wykorzystując przy tym nieograniczone możliwości, jaki daje postęp cywilizacyjny, digitalizacja i globalizacja biznesu.

Nowy krajobraz strategii obowiązujących w świecie inteligentnego biznesu, zmieniający się świat, wymuszają na przedsiębiorcach dostosowanie ich strategii działania, modeli biznesowych i sposobu opowiadania o organizacji na rynku do potrzeb zmieniającego się społeczeństwa. W tej dynamice zmian prawdziwym wyzwaniem dla firm jest ciągłe czytelne eksponowanie zmieniających się strategicznych założeń w komunikacji z rynkiem, tak, aby klienci odczytywali przewagę konkurencyjną i propozycję wartości do nich kierowaną. 

Jak zatem możliwe będzie osiągnięcie przez firmę wystarczającego poziomu zwinności i doskonałości operacyjnej w realizacji strategicznego modelu marketingu, jako sposobu zarządzania długofalowym rozwojem przedsiębiorstwa, aby wygrać na konkurencyjnym rynku gospodarki cyfrowej?

Umów spotkanie z I’GS In Good Strategy

Monika Ferreira, Partner Zarządzający, Doradca Strategiczny,
mobile: 570 220 035, monika.ferreira@ingoodstrategy.com

Magdalena Wieczorek, Partner Zarządzający, Doradca Strategiczny,
mobile: 504 259 525, magdalena.wieczorek@ingoodstrategy.com 

Zamów dedykowany warsztat dla Twojej Firmy:
Strategic Marketing Discovery Workshop dla Kadry Zarządzającej

Warsztat o strategicznym znaczeniu marketingu, jako sposobie zarządzania długofalowym rozwojem przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku gospodarki cyfrowej.

Zamów program warsztatu: office@ingoodstrategy.com

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.