I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Pobierz CHECK LISTĘ. Sprawdź luki w strategicznym podejściu do działań marketingowych Twojego Biznesu

Autor: Monika Ferreira

Poniżej artykułu znajduje się CHECKLISTA do pobrania.
Sprawdź luki w strategicznym podejściu do działań marketingowych Twojego Biznesu

Jak skalować biznes, tworząc Strategiczne Modele Marketingu, które przyciągają nowych klientów, talenty, inwestorów, ambasadorów marki i inne kluczowe dla biznesu relacje.

Gdy przekonuję przedsiębiorców, menedżerów do stworzenia Strategicznego Modelu Marketingu dla ich firmy, projektu czy nowej inicjatywy biznesowej, to pytają mnie, co to właściwie znaczy i często pytają też, dlaczego musimy mówić aż o Modelu. No właśnie.

Zaczynając od końca, chodzi po prostu o to, aby stale przyciągać więcej klientów, talenty, inwestorów, ambasadorów marki i inne kluczowe relacje dla rozwoju biznesu.

A nadając temu wstęp, chodzi o to, aby firmy traktowały marketing jako nowy kluczowy strategiczny zasób organizacji, sposób zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa, budowania jego przewagi konkurencyjnej na rynku i czynnik wpływania na jej wynik finansowy. 

W świecie dużego biznesu szefowie marketingu wchodzą coraz częściej do zarządów firm, w Microsoft Polska rola marketing executive to Chief Marketing & Business Strategy Director. Powołana na to stanowisko kilka miesięcy temu #AnielaHejnowska, powiedziała:  „Jestem pod wrażeniem transformacji kulturowej i strategicznej, jaką przechodzi Microsoft przez ostatnie lata… Cieszę się, że będę ich częścią i wspólnie z moimi kolegami i koleżankami będziemy nadawać rytm tym zmianom na naszym rynku (…) W Microsoft mamy szansę kształtować cyfrowy krajobraz zmian”. Fantastyczna definicja roli i jej misji, którą Pani Alina wyraziła, pokazując jednocześnie, jak wielki wpływ mają jej działania na rzeczywistość biznesową.

Działania marketingowe prowadzone w firmach powinny adresować zatem strategiczne cele tych organizacji i być zaplanowane długofalowo, w zintegrowanym strategicznym procesie, uwzględniającym holistyczne spojrzenie na firmę i jej cele. – Strategiczny Model Marketingu jest więc modelem wzrostu firmy i skalowania jej wyników finansowych.

Tworząc z firmami ich Strategiczne Modele Marketingu, pracujemy w siedmioetapowym modelu strategicznego zarządzania działaniami marketingowymi. To całościowe end to end podejście do zaprojektowania i realizacji komunikacji i wsparcia sprzedaży, wyprowadzone z jej modelu biznesowego. 

Na pierwszym etapie prac przeprowadzamy scan celów strategicznych firmy: cele i założenia podstawowej strategii i modelu biznesowego, wskaźniki finansowe zaplanowane do realizacji w krótkim terminie 1 roku i w długim terminie 3 lat (przychód, ebit, ROI), tak, aby je zaadresować w projektowanych działaniach marketingowych.

Uff. Jak mówimy o strategii, to od razu robi się tak jakoś bardzo poważnie, trudne słowa, wskaźniki. Zejdę może więc nieco bardziej na poziom operacyjny, aby pokazać kilka praktycznych szczegółów.

Dalej pracujemy nad konceptem kreatywnym (concept & launch strategy) – BIG IDEA –  mechanizmem wprowadzenia całej firmy na rynek czy redefinicji jej koncepcji biznesowej, czasem projektujemy rozwiązania tylko dla nowego projektu, produktu czy nowej inicjatywy biznesowej. Na tym etapie bardzo odnosimy się do person – archetypów klienta, ich wyzwań, kanałów, gdzie można ich spotkać. I wymyślamy storytelling i całą koncepcję marketingu treści. Bazując na konsekwentnej długofalowej  narracji marketingowej, dążymy do zbudowania eksperckości organizacji na rynku, rozwijania relacji z klientami, nadawania jej autorytetu i znaczenia rynkowego, tak, aby w rezultacie mogła przejść drogę do generowania i skalowania strumieni przychodów.

Modelowe podejście do strategicznego zarządzania marketingowego wyposaża przedsiębiorców i menedżerów w czytelny framework – narzędzie pozwalające na zaprojektowanie długofalowej strategii marketingowej. Strategiczny Model Marketingu jest modelem stymulowania wzrostu organizacji na rynku, jego zastosowanie w ogromnym stopniu wpływa na ROMI return on marketing investment i po prostu pozwala rozwijać przedsiębiorstwa jutra, które stale przyciągają klientów, talenty, inwestorów, ambasadorów marki i inne kluczowe relacje dla biznesu.

Zachęcam do rozpoznania Waszych luk w strategicznym podejściu marketingowym Waszej Firmy i pobrania check listy.

Wypełnij formularz i pobierz CHECK LISTĘ
Sprawdź luki w strategicznym podejściu do działań marketingowych Twojego Biznesu

Pobierz CHECK LISTĘ

Umów spotkanie z I’GS In Good Strategy

Monika Ferreira, Partner Zarządzający, Doradca Strategiczny,
mobile: 570 220 035, monika.ferreira@ingoodstrategy.com

Magdalena Wieczorek, Partner Zarządzający, Doradca Strategiczny,
mobile: 504 259 525, magdalena.wieczorek@ingoodstrategy.com 

Zamów dedykowany warsztat dla Twojej Firmy:
Strategic Marketing Discovery Workshop dla Kadry Zarządzającej

Warsztat o strategicznym znaczeniu marketingu, jako sposobie zarządzania długofalowym rozwojem przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku gospodarki cyfrowej.

Zamów program warsztatu: office@ingoodstrategy.com

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.