I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

Image Alt

Program telewizyjny Dobra Franczyza

Dobra Franczyza w BIZNES24

Cotygodniowy program Dobra Franczyza w telewizji BIZNES24 to przestrzeń, która pozwala nam przyglądać się zarówno liderom we franczyzie, jak i innym uczestnikom rynku franczyzowego, a także dalej stymulować dyskusję o budowaniu dobrze poukładanych sieci, które tworzą bezpieczne środowisko współpracy dla swoich franczyzobiorców. Gospodarzem programu jest Monika Ferreira, Founding Partner i Doradca Strategiczny w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Jako Autorka Projektu Franczyza 2.0, Doradca i Ekspert została zaproszona do prowadzenia programu telewizyjnego Dobra Franczyza, aby rozmawiać z Gośćmi o drogach, jakimi podążają Liderzy we franczyzie i jak rozpoznać dobrą franczyzę.

 

Premiera nowych odcinków w każdą środę o godz. 14.30

Telewizja BIZNES24 dostępna jest na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych (między innymi Canal+, Orange, UPC, Vectra, Toya) i w streamingu internetowym, między innymi WP Pilot oraz w Stream BIZNES24. Po premierze odcinka jeszcze 10 powtórek programu na antenie Biznes24: czwartek 7.45, piątek 8.15 i 17.45, sobota 13.00 i 24.00, niedziela 16.15 i 1.45, poniedziałek 8.15, 14.45 i 17.45, wtorek 7.45, środa 7.15.

Zobacz wszystkie odcinki

Odcinek #1 – Rozmowa z Adamem Pieńkowskim, Prezesem McDonald’s Polska

Co to znaczy dla franczyzobiorców, gdy model biznesu sieci tak mocno stawia na technologię? Jak w tak dużej organizacji franczyzobiorca może skalować swój biznes i osiągać zyskowne wzrosty? Jak poszczególni franczyzobiorcy podłączani są do procesu realizacji celów finansowych całej organizacji?

Odcinek #3 – Rozmowa z Robertem Rękasem, Prezesem Zarządu Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan

Jakie rezultaty dla całego biznesu i działalności operacyjnej przeciętnego franczyzobiorcy przewiduje Lewiatan dzięki inwestycji w technologie digitalowe? O czym jest taki model franczyzy, gdy sieć działa w myśl zasady 3W: współtworzymy, współdecydujemy i współodpowiadamy?

Odcinek #4 – Rozmowa z Adamem Manikowskim, Dyrektorem Zarządzającym Żabka Polska

Jaka to przestrzeń współpracy dla franczyzobiorców, która sprawia, że Żabka tak zdemokratyzowała franczyzę i rozwija się w tempie powyżej 1000 sklepów rocznie? O czym jest ta marka i ta kategoria, która rozwwinęła tak istotną przewagę konkurencyjną?

Odcinek #5 – Rozmowa z Pawłem Walickim, Prezesem Zarządu Centrum Medycznego CMP

Jak konkurować na rynku usług medycznych? Czy lepiej rosnąć poprzez przejęcia i angażować własne kapitały czy może rozwijać franczyzę i uruchamiać obce kapitały na ścieżce wzrostu?

Odcinek #6 – Rozmowa z Maciejem Hermanem, Dyrektorem Zarządzającym LOTTE Wedel

Jaką opowieść o marce Pijalnie Czekolady Wedel chce dalej rozwijać — w oparciu o tradycję czy w oparciu o innowację? Co usłyszy klient Pijalni Czekolady a co franczyzobiorca?

Odcinek #7 – Rozmowa z Damianem Raganem, Wiceprezesem Zarządu Credit Agricole Bank Polska

 Jaką drogę wybrać — skalowalność przez ucyfrowienie, akwizycje, franczyzę? I czy franczyza banku ciągle się opłaca?

Odcinek #8 – Rozmowa z Bartłomiejem Rychcikiem, Prezesem Zarządu ENATA Bread

Czy we franczyzie gastronomiczno-retailowej Gorąco Polecam ENATA BREAD franczyzobiorcy mogliby dostawać roczne targety sprzedaży chleba, aby w ten sposób ukierunkować skalowanie ich biznesu i wpływać na ich zyskowny wzrost?

Odcinek #9 – Rozmowa z Markiem Cynowskim, Współzałożycielem i CEO Rebel Tangd

O czym jest technologiczna franczyza Rebel Tang, która swój model tworzenia wartości opiera głównie na technologii. Jak w takiej franczyzie zarabia franczyzobiorca i kto nim może być?

Odcinek #10 – Rozmowa z Maciejem Kraus, Partnerem w funduszu Movens Capital

Jak fundusz VC PE, inwestując we franczyzę, ocenia czy to dobra czy niedobra franczyza? Czy bada jakość – dojrzałość organizacyjną systemu franczyzowego, przeprowadzając biznesowe due diligence? I czy sprawdza zabezpieczenie interesu biznesu w umowie franczyzy, robiąc prawne duediligence ?

Odcinek #11 – Rozmowa z Pawłem Ornatkiem, Country Manager IWG, operatorem sieci Regus i Spaces

Biura elastyczne w pandemii jeszcze bardziej zyskują na znaczeniu. Do tego trend mentalresilience – potrzeba budowania odporności psychicznej pracowników, który wpływa na coraz większe zainteresowanie hybrydowym modelem środowiska pracy.

Odcinek #12 – Rozmowa z Bartoszem Sokolińskim z Agencji Rozwoju Przemysłu

Jaki rodzaj innowacji wybrać dla sieci franczyzowej? Jak ustawić strategię innowacyjności, aby jak najlepiej budować przewagę konkurencyjną?

Odcinek #13 – Rozmowa z Małgorzatą Kalinowską-Klimek, V. President Franchise Operation Accor

Jak Accor buduje swoją koncepcję Hotelarstwa Jutra, opartą na kulturze otwartych innowacji #openinnovation, aby zapewniać swoim franczyzobiorcom długoterminową płynącą przewagę konkurencyjną?

Odcinek #15 – Rozmowa z Dawidem Leśniakiewiczem, Co-founderem Giganci Programowania

Jak Accor buduje swoją koncepcję Hotelarstwa Jutra, opartą na kulturze otwartych innowacji, aby zapewniać swoim franczyzobiorcom długoterminową płynącą przewagę konkurencyjną?

Odcinek #16 – Rozmowa z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem MŚP

Czy franczyza będzie uregulowana ustawą? Jakie będą dalsze kroki w kwestii Kodeksu Dobrych Praktyk we franczyzie? Czy wprowadzone poprzez Polski Ład regulacje spowodują obniżenie popularności samozatrudnienia?

Odcinek #18 – Rozmowa z Agnieszką Rosolińską, CEO Freedom Nieruchomości

Czy trendy na rynku nieruchomości spowodują, że sieci franczyzowe działające w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami będą zmieniały swoje modele biznesu, dążyły do specjalizacji wertykalnych, aby w ten sposób budować przewagę konkurencyjną?