I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Czy potrzeba zrównoważonego rozwoju określi powstawanie nowych modeli biznesowych?

Lego rezygnuje z plastiku. Inditex składa Obietnicę Marki (dla wszystkich marek w grupie Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho), że do 2025 ubrania marki będą produkowane wyłącznie z ekologicznych materiałów. Składają też inne deklaracje w zakresie ograniczenia ilości generowanych odpadów oraz wyeliminowania wszystkich szkodliwych substancji z procesu produkcji.

PepsiCo w swej strategii 2018 „Działanie ze świadomością celu” wyprowadza logikę długofalowego rozwoju z perspektywy 3 wiodących obszarów tematycznych: Produkty, Planeta, Ludzie.

Idea zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu wymaga od firm zmian w sposobie budowania łańcucha dostaw, projektowania i wytwarzania produktów, dostarczania usług, tworzenia i realizowania modeli biznesowych i strategii…

? Czy potrzeba zrównoważonego rozwoju, o której przypomniał nam #Covid19, określi powstawanie nowych modeli biznesowych?
? Czy firmy, przygotowując się na tzw. „nową normalność”, będą szukały w ten sposób przewagi konkurencyjnej, aby zdominować branżę?

Zapraszamy do lektury artykułu na: whitemad.pl.

Zapraszam do wstępnej bezpłatnej konsultacji o możliwościach podejścia do skalowania Waszej Firmy.

Monika Ferreira
Managing Partner, Strategic Advisor

mobile: +48 570 220 035
mail: monika.ferreira@ingoodstrategy.com

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.