I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  Czy franczyza w fotowoltaice to najlepszy sposób, aby rosnąć szybciej niż rynek?

Jaka droga zaprowadzi do tzw. Blitzscaling, czyli błyskawicznego wyskalowania działalności?

Czy franczyza może być skutecznym POPRZEZ dla realizacji każdej strategii wzrostu na rynku oze? Wiele spółek w branży fotowoltaicznej próbuje dziś budować model wzrostu poprzez franczyzę .

To, czy postawić na franczyzę, zależy od strategii podstawowej firmy, od jej fundamentu biznesu i posiadanych zasobów IP, od potencjalnego ryzyka utraty przewagi w procesie dzielenia się know how, wreszcie od KPI skalowalności.

Klasyczna fotowoltaika Gaia Solar czy raczej nowoczesne rozwiązania technologiczne BIPV (building integrated photovoltaics) ML System S.A. pozwalają spółkom rosnąć szybciej niż rynek?

Wg Dawid ZielińskiColumbus Energy S.A. potencjał tego biznesu nie leży w panelach słonecznych, ale w technologiach przyszłości, które dopiero zaczynamy rozwijać.

  • W tym kierunku właśnie nawiguje. Wystarczy prześledzić drogę tego lidera rynkowego, by odczytać potencjalne strategie branży fotowoltaicznej (link do art #Forbes w koment.)
  • Dziś Columbus buduje konglomerat energetyczny.
  • I też wykorzystuje model sieciowy w rozwoju.

O planie błyskawicznego skalowania mówi dla Forbes Polska Lech Kaniuk SunRoof. Aspiruje, aby do 2030 stać się jednorożcem.

Blitzscaling to potencjalna strategia dla całej branży fotowoltaiki.

Jak do tego podłączyć franczyzę?

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.