Dlaczego niektóre sieci franczyzowe potrafią rosnąć i skalować swój biznes, a inne nie?
Czy wiesz, że skalowanie udaje się tylko nielicznym firmom?
Jeśli jako kluczowe przyjmiemy założenie, że franczyza jest sposobem na strategię wzrostu, to musimy zrozumieć, co warunkuje wzrost biznesu, a co go hamuje.
Jako franczyzodawca i franczyzobiorca powinniśmy wiedzieć, jak pokonywać bariery wzrostu, aby nasza działalność miała sens ekonomiczny i umieć przekładać tę wizję na skuteczne działanie na rynku.
- Dlaczego niektóre sieci franczyzowe potrafią rosnąć i skalować swój biznes, a inne nie i pozostają tylko małymi organizacjami sieciowymi posiadającymi 20, 30 unitów franczyzowych?
- Dlaczego w niektórych sieciach franczyzowych jest tak duża rotacja franczyzobiorców – jedni wchodzą do sieci, inni wychodzą, przez co sieć faktycznie nie zwiększa swojej skali?
- Czy sieci franczyzowe, którym najlepiej udaje się rosnąć, mają jakiś powtarzalny proces, czy ich trwały sukces to kwestia okazji rynkowej?
- Czy opłaca się rozwijać franczyzę w małej skali? Czy tylko duża sieć daje satysfakcjonujący wynik finansowy? – Czy potrafisz określić co jest jednostką, którą skalujesz? Ilość partnerów, użytkowników, klientów, miast?
- Co de facto jest wyznacznikiem skali organizacyjnej we franczyzie?
- Dlaczego, jako kandydat na franczyzobiorcę, lepiej wybierać sieć, która stopniowo zwiększa swoją skalę?
- Jakie szanse i ryzyka dla kandydatów na franczyzobiorców niesie dołączenie do nowych marek franczyzowych, tj. do wschodzących sieci?
- Jakie konsekwencje dla sieci franczyzowej – dla dawcy i biorcy – ma fakt, że jako całość nie rośnie? Mniejsza zdolność do innowacyjności, mniejsze zasoby na rozwój?
Jeśli masz potrzebę przyjrzenia się Twojej Organizacji Franczyzowej, bo widzisz, że coś blokuje jej rozwój, przeprowadź
z nami diagnozę Waszego Systemu i strategii wzrostu.
Umów się na bezpłatną konsultację wstępną!
Zgłoś się przez formularz kontaktowy na stronie:
https://lnkd.in/dfPGMJ9k