I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  8 pytań o bariery wzrostu we franczyzie

Dlaczego niektóre sieci franczyzowe potrafią rosnąć i skalować swój biznes, a inne nie?

Czy wiesz, że skalowanie udaje się tylko nielicznym firmom?

Jeśli jako kluczowe przyjmiemy założenie, że franczyza jest sposobem na strategię wzrostu, to musimy zrozumieć, co warunkuje wzrost biznesu, a co go hamuje.

Jako franczyzodawca i franczyzobiorca powinniśmy wiedzieć, jak pokonywać bariery wzrostu, aby nasza działalność miała sens ekonomiczny i umieć przekładać tę wizję na skuteczne działanie na rynku.

 

  1. Dlaczego niektóre sieci franczyzowe potrafią rosnąć i skalować swój biznes, a inne nie i pozostają tylko małymi organizacjami sieciowymi posiadającymi 20, 30 unitów franczyzowych?
  2. Dlaczego w niektórych sieciach franczyzowych jest tak duża rotacja franczyzobiorców – jedni wchodzą do sieci, inni wychodzą, przez co sieć faktycznie nie zwiększa swojej skali?
  3. Czy sieci franczyzowe, którym najlepiej udaje się rosnąć, mają jakiś powtarzalny proces, czy ich trwały sukces to kwestia okazji rynkowej?
  4. Czy opłaca się rozwijać franczyzę w małej skali? Czy tylko duża sieć daje satysfakcjonujący wynik finansowy? – Czy potrafisz określić co jest jednostką, którą skalujesz? Ilość partnerów, użytkowników, klientów, miast?
  5. Co de facto jest wyznacznikiem skali organizacyjnej we franczyzie?
  6. Dlaczego, jako kandydat na franczyzobiorcę, lepiej wybierać sieć, która stopniowo zwiększa swoją skalę?
  7. Jakie szanse i ryzyka dla kandydatów na franczyzobiorców niesie dołączenie do nowych marek franczyzowych, tj. do wschodzących sieci?
  8. Jakie konsekwencje dla sieci franczyzowej – dla dawcy i biorcy – ma fakt, że jako całość nie rośnie? Mniejsza zdolność do innowacyjności, mniejsze zasoby na rozwój?

Jeśli masz potrzebę przyjrzenia się Twojej Organizacji Franczyzowej, bo widzisz, że coś blokuje jej rozwój, przeprowadź
z nami diagnozę Waszego Systemu i strategii wzrostu.
Umów się na bezpłatną konsultację wstępną!

Zgłoś się przez formularz kontaktowy na stronie:
https://lnkd.in/dfPGMJ9k

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.