I'GS In Good Strategy

strategic consulting for franchise chains
scaling up strategies
business models
strategic marketing consulting

Obserwuj nas

Search

I'GS In Good Strategy
  -  Ogólne   -  7 warstw strategii ODCINEK 5. Gość specjalny Carrefour Polska
Jak można patrzeć na silnik ekonomiczny i KPI skalowalności w sieciach retail?W multiformatowym koncepcie działania Carrefour każdy z formatów pozwala wyprowadzać inne KPI skalowalności: #conveniencestores – wzrost w perspektywie ilości placówek, hiper- i supermarkety to skalowanie masy marży a #ecommerce to wzrost dynamiki sprzedaży #likeforlike.

W multiformatowym koncepcie działania Carrefour każdy z formatów pozwala wyprowadzać inne KPI skalowalności: #conveniencestores – wzrost w perspektywie ilości placówek, hiper – i supermarkety to skalowanie masy marży a #ecommerce to wzrost dynamiki sprzedaży #likeforlike.

„Partnerstwo, rentowność, klient. Nie jest sztuką otworzyć sklep, sztuką jest ten biznes utrzymać rentownym i go wspólnie rozwijać” – tak o filozofii współpracy franczyzowej powiedział mi Krzysztof Łagowski Carrefour Polska.

Carrefour realizuje model miękkiej franczyzy, gdzie silna marka #Carrefour kształtuje w dużej mierze wyniki finansowe franczyzobiorców. – Rebranding niezależnych sklepów pod markę Carrefour skutkuje 30-70% wzrostem ich wyników finansowych.Potencjalni partnerzy mogą wybrać model współpracy franczyzowej lub ajencyjnej, w zależności od dostępnych kapitałów.

Carrefour stawia na multiformatowość nie na jeden filar rozwoju. To dzięki strategicznej globalnej ekspertyzie w retail: convenience, super i hipermarkety, markety przy stacji paliw, bio.

Tak zdywersyfikowana oferta pozwala Spółce skalować biznes odpowiednio do trendów i potrzeb klientów w zakresie doświadczeń i nawyków zakupowych.

newsletter

Franczyza 2.0 Newsletter

To jest newsletter o budowaniu odważnych, przedsiębiorczych i trwałych organizacji sieciowych, które nastawione są na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

– Jak budować franczyzę nastawioną na rentowny wzrost biznesu zarówno franczyzodawcy jak i franczyzobiorcy?
– Dlaczego przedsiębiorcza sieć lepiej maksymalizuje zysk? I jaka to sieć?
– Jak dzięki kulturze współtworzenia i przedsiębiorczości rozwijać Franczyzobiorców 2.0 i Managerów 2.0 i dzięki temu ograniczyć rotację Partnerów we sieci?
– Jak skutecznie powielać rozwiązania franczyzodawcy na lokalnych rynkach franczyzobiorcy i dzięki temu prowadzić rentowny biznes?

To subskrybuj nasz newsletter.